TDP-BKP-BARAKA İttifakı Başvurularını Yaptı

TDP-BKP-BARAKA BAŞVURU

HARMANCI: “HER RENGİ KUCAKLAYACAĞIZ”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) ile Baraka Kültür Merkezi’nin 29 Haziran’da yapılacak yerel seçimlerdeki adayları resmi başvurularını bugün İlçe Seçim Kurullarına yaptı.
LTB Başkan adayı Mehmet Harmancı ve 22 meclis üyesi ile Değirmenlik ve Gönyeli Belediye Meclis Üyeliklerinin başvuruları sırasında, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, BKP Genel Başkanı İzzet İzcan ile Baraka aktivistleri de hazır bulundu. Başvurular Lefkoşa İlçe Seçim Kurulu Mukayyidi Hülya Atilla tarafından alınarak işleme konuldu.
LTB Başkan adayı Mehmet Harmancı’nın yanı sıra Lefkoşa meclis üyesi adayları seçimde şu sırayla yarışacak:

1-Çelen Çağansoy, 2-Hasan Erdem Ocakçı, 3-Hasan Yıkıcı, 4-Meryem Ekinci, 5-Av. Çağdaş Par, 6- Ayşe İpçiler, 7- Av. Mine Atlı, 8- Özmen Birinci, 9-Alev Denizgil, 10-Ömer Metbulut, 11-Ayla Yıldırım, 12- Sinem Görüş, 13- Av. Boysan Boyra, 14- Ömer Köse, 15- Süleyman Atlar, 16- Nesip Nalcıoğlu, 17- Hasan Burgaç, 18- İbrahim Şükür, 19- Safiye Özaltıner, 20- Halil İbrahim Keleşzade, 21- Serap Özyetgin, 22- Zorlu Yıkıcı.

-Cemal Özyiğit-

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, başvurunun ardından basına yaptığı açıklamada, başkent Lefkoşa başta olmak üzere, halkın yaşam standartlarını yükseltmek, güvenilir, sağlıklı kentler amacıyla yola çıktıklarını belirtti.
Çıktıkları bu yolda halkın vereceği destekle hedefe ulaşacaklarına inanç belirten Özyiğit, başkan adayları ile ekiplerine güvenlerinin tam olduğunu söyledi.

-İzzet İzcan-

BKP Genel Başkanı İzcan ise ittifakın oluşum amacının topluma hizmet etmek olduğunu belirterek, yerel seçimlere de en kaliteli ve güçlü aday ve kadrolarla katıldıklarını söyledi.

Güç birliğinin bir başka amacının barışa ve demokrasiye de hizmet olduğunu dile getiren İzcan, “İnsan haklarının olmadığı yerde yerel haklar da olmaz” dedi.

-Hasan Yıkıcı-

Baraka aktivisti Hasan Yıkıcı da konuşmasında, yerel seçimlerin Kıbrıslı Türklerin varoluş mücadelesinde önemli bir mücadele zemini olduğunu belirtti.
Şeffaf, katılımcı, demokratik ve tüm renklerin kendini eşit bir şekilde ifade edebileceği bir yerel yönetim anlayışı için yola çıktıklarını belirten Yıkıcı, Baraka olarak TDP ve BKP olarak işbirliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi ve işbirliğinin büyüyerek güçlenmesi temennisinde bulundu.

-Mehmet Harmancı-
LTB Başkan adayı Mehmet Harmancı, TDP, BKP ve Baraka ittifakı olarak Lefkoşa’da değişimi başlatmak için yola çıktıklarını vurguladı. Umutların yükseldiği bir dönemde olduklarını belirten Harmancı, Lefkoşalıları değişime katılmaya çağırdı.
Demokrasiyi Lefkoşa’ya yaymak için yola çıktıklarını belirten Harmancı, “Her rengi kucaklayacağız, her rengi temsil ediyoruz” dedi.
Şehri Lefkoşalı ile barıştıracak, temel hizmetlerin yanı sıra Lefkoşalı’ya farklı hayaller kurmalarını da sağlayabilecek ekip ve projelerle yolda olduklarını belirten Harmancı, demokratik prensiplere uyulan, herkesin birbirine saygılı olacağı bir seçim dönemi olmasını diledi.

 

TDP-BKP-BARAKA BAŞVURU 1

Yorum Yazın