Tek sesliliği ve tek düşünceyi dayatmak yerine tüm kesimlerin ifade ve varlık alanı bulacağı çok sesli ve çoğulcu anlayış Lefkoşa’ya kazandırılacaktır. Lefkoşalıların şehirle bütünleşmesi sağlanırken, farklı sanat disiplinleri desteklenip teşvik edilerek, kamusal alanlar rahatça ve özgürce serbest sanat performansları ile buluşacaktır.

 

UTANÇ BİTECEK: TİYATRO VE KÜLTÜR SARAYI TAMAMLANIYOR

kultur-sanatÜlkenin ve şehrin gururu olan tiyatro ekibine sahip bir Belediye’nin 2014 yılında halen kendisine ait Tiyatro ve Kültür Sarayı’na sahip olamaması hiçbir şekilde kabul edilemezdir. Harmancı ve Lefkoşa Ekibi, olabilecek en kısa süre ve en hızlı şekilde Tiyatro ve Kültür Sarayı’nın tamamlanmasına öncelik vererek bu utancı ortadan kaldıracaktır.

 

LEFKOŞALILARIN VE DEMOKRASİNIN BULUŞMA ALANI: MEYDANLAR

Çok sesliliğin, özgürce ifade edebilmenin, buluşmaların ve demokrasinin alanı olan meydanlar, kültür sanat kimlikleri ön plana çıkacak şekilde düzenlenerek şehre dinamizim ve enerji katacak hale getirilecektir.

 

LEFKOŞA TARİHİ İLE BULUŞUYOR

Tarihi mekanlarda Lefkoşa’da iz bırakmış uygarlıklar sergilenecek ve bu tarihi mekanların önüne bilgilendirici çok dilli panolar yerleştirilecektir. Özellikle Surlariçi’nde yaşayan Lefkoşalıların şehrin kültür turizminde özne olacak, el sanatları ve önceden belirlenecek kültürel ürünler Belediye’nin denetimi altında turistlerin beğenisine sunulacaktır.

 

LEFKOŞA BELEDİYE ORKESTRASI

Müzisyenler ve şeflerin yetenekleri ve çabaları ile iyi durumda olan Belediye Orkestrası’nın hem Lefkoşalılar ile daha çok buluşması hem de yurtdışında şehrimizi ve ülkemizi temsil etmeleri için Belediye üzerine düşen sorumlulukları eksiksiz yerine getirecektir. Orkestrada yer alan kişilerin görüş ve yönlendirmeleri, Lefkoşalıların talepleri ile birleştirilerek orkestranın türü ve icra alanları genişletilip çeşitlendirilecektir.

 

LEFKOŞA BELEDİYE TİYATROSU

Toplumun aynası ve Belediyemizin kurulduğu günden itibaren hem ülkemizde hem de uluslararası alanda gurur kaynağı olan Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun imkanları genişletilecek ve hakettikleri olanaklar sağlanacaktır.