Projelerimiz

Lefkoşa Şehir Parkı

‘Etkin’ Yapı Denetimi

Mali Durum ve Ekonomik Yol Haritası

Yeni Terminal Projesi

Planlı Atık Yönetimi

Lefkoşalılar Denetliyor

kucukadımlar

Küçük Küçük Adımlar O Büyük Projeyi Oluşturacak

harmanci

Sağlıklı Lefkoşa, Hizmet Değil Zorunluluktur

barinak
Lefkoşa Barınak Projesi

kultursanat

Kültür & Sanat

dost

Herkese Dost ve Güvenli Lefkoşa

Ekibimiz

1 celen

Çelen Çağansoy – Engelli Aktivisti

1976 yılında doğan Çelen Çağansoy, Spastikleri Koruma Cemiyeti faal üyesi olup engelli derneklerinde görev almaktadır. Radyo Mayıs’ta uzun yıllardır engelli ve  özel gereksinimli bireyleri kapsayan radyo programı yapmaktadır.

Hayali: Engellemeyen Lefkoşa

 

 

 

2 hasan erdem

Hasan Erdem Ocakçı – Mimar

1977 yılında doğan Hasan Erdem Ocakçı, Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunudur. Mimarlık mesleğini icra etmekte olan Hasan Erdem Ocakçı’nın iki çocuğu vardır.

Hayali: Lefkoşalıların tarihinin yenilikçi anlayış ile birleşip modernleşmesi.

 

 

 

 

 

 

3 hasan yikici

 Hasan Yıkıcı – Gazeteci

1987 yılında doğan Hasan Yıkıcı, Doğu Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunudur. Baraka aktivisti olan Hasan Yıkıcı, Gazete360’da muhabir ve haber editörü olarak görev yapmaktadır.

Hayali: Tüm renklerin eşit bir şekilde kendisini ifade edebildiği, katılımcı ve birleşik, pırıl pırıl Lefkoşa.

 

 

 

 

 

 

4 meryem

Meryem Ekinci – Gazeteci

1978 yılında doğan Meryem Ekinci, Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunu olduktan sonra yüksek lisansını da Gazetecilik bölümünde tamamlamıştır. Gazetecilik mesleğinin çeşitli alanlarında görev yapıp eğitim vermiş ve halen Kıbrıs Postası gazetesinde muhabir olarak mesleğini icra eden Meryem Ekinci’nin bir çocuğu vardır.

Hayali: Lefkoşalılar ve kamuoyu ile sürekli iletişim ve işbirliği içerisinde olan bir Lefkoşa Türk Belediyesi.

 

 

 

 

 

5 cagdas

Av. Çağdaş Par – Avukat

1981 yılında doğan Çağdaş Par, Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Kendisine ait hukuk bürosunda mesleğini icra eden Çağdaş Par’ın bir çocuğu vardır.

Hayali: Lefkoşalıların sokaklarda huzurla dolaşabileceği ve Lefkoşalılara hesap ve güven veren bir belediye yönetimi.

 

 

 

 

 

 

6 ayse

Ayşe İpçiler – Emekli Müdür

1958 yılında doğan Ayşe İpçiler, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. Uzun yıllar Cumhuriyet Meclisi Genel Sekreterliği’nde görev yapmış, tutanaklar Müdürlüğü görevini yürütürken görevden alınmış ve ardından emekli olmuştur.  Baraka üyesi olan Ayşe İpçiler’in iki çocuğu vardır.

Hayali: Yasemin kokulu yeşil parkları olan, bölünmemiş Lefkoşa.

 

 

 

 

 

7 mine

 Mine Atlı – Avukat

1986 Yılında doğan Mine Atlı, Kıbrıs Üniversitesi’nin İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olup daha sonra İngiltere’deki City University London’da hukuk tahsilini tamamladı. Feminist bir barış aktivisti olan Mine Atlı cinsiyet eşitliği, barış, demokrasi ve engelli haklarını savunan çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev yaptı. Kadınlar, cinsiyet profillemesi ve bilinçlendirme konularında projeler hazırlayıp koordine etti.

Hayali: Lefkoşa’nın barış kültürünü yansıtan ve tüm azınlıkların ihtiyaçlarını karşılayan bir şehir olması.

 

 

 

 

8 ozmen

 Özmen Birinci – İş İnsanı

1982 yılında doğan Özmen Birinci, Doğu Akdeniz Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. BDH ve TDP Gençlik Örgütleri başkanlığı yapmış ve halen TDP Lefkoşa İlçe Başkanlığı görevini sürdürmektedir. LTB Belediyesi Meclis Üyesi olan Özmen Birinci aile şirketinde yönetici olarak görev yapmaktadır.

Hayali: Yeni Terminal projesi ile Lefkoşa’nın yeni bir sembol yapıya sahip olması.

 

 

 

 

9 Alev

Alev Denizgil – Emekli Başkatip

1964 yılında doğan Alev Denizgil, uzun yıllar Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nda hizmet verip Başkatip olarak emekli olmuştur. TDP Parti Meclisi Üyesi olan Alev Denizgil’in iki çocuğu vardır.

Hayali: Çevreye duyarlı ve tarihi dokuya sahip çıkan; modernleşmiş ve kendine yakışır bir Lefkoşa.

 

 

 

 

 

10 omer metbulut

Ömer Metbulut – İnşaat Mühendisi

1985 yılında doğan Ömer Metbulut, Yakın Doğu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunudur. Direktörü de olduğu Pimet Mimarlık ve Mühendislik Bürosu’nda mesleğini icra etmektedir.

Hayali: Başkent olmanın gereklerini yerine getiren bir Lefkoşa Türk Belediyesi.

 

 

 

 

 

11 ayla

Ayla Yıldırım – Sosyolog ve Danışman

1966 yılında doğan Ayla Yıldırım, Ankara Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur. Türkiye’nin birçok il ve ilçelerinde Belediye Başkanlığı ve Valilikler için projeler yürütmüştür. ‘Toparlanıyoruz’ gönüllüsü olan ve sigortacılık alanında hizmet veren kendi firmasında görev yapan Ayla Yıldırım’ın iki çocuğu vardır.

Hayali: Sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde, insan odaklı, temiz ve modern bir Lefkoşa.

 

 

 

 

12 sinem

Sinem Görüş – Emekli Banka Müdürü

1957 yılında doğan Sinem Görüş, uzun yıllar bankacılık alanında çalışıp Şube Müdürü olarak emekli olmuştur. 2010 yılında LTB Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiş ve belediyede yaşanan kötü olaylar nedeni ile alınan ortak karar doğrultusunda istifa etmiştir. TDP Parti Meclisi üyesi olan Sinem Görüş’ün bir çocuğu vardır.

Hayali: Hesabı verilebilen icraatlarla, hesabı tutulabilen projelerle ve emeğinin karşılığını hem alan hem de veren, kendi kendine yeten bir Lefkoşa.

 

 

 

 

13 boysan

Boysan Boyra – Avukat

1953 yılında doğan Boysan Boyra, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Kendi hukuk bürosunda mesleğini icra eden Boysan Boyra, çeşitli üniversitelerde hukuk dersleri vermiş ve özel bir kanalda halen televizyon programı yapmaktadır. TDP MYK Üyesi olup 2006 yılından itibaren LTB Meclis Üyeliği görevine devam eden Boysan Boyra’nın iki çocuğu vardır.

Hayali: Adil ve şeffaf bir belediye yönetimi ile samimi ve potansiyelini kullanabilen bir Lefkoşa.

 

 

 

 

14 omer kose

Ömer Köse – Araştırmacı Yazar ve Heykeltıraş

1956 yılında doğan Ömer Köse, Araştırmacı Yazarlık ve Heykeltıraşlık yapmaktadır. Heykel dersleri de veren Ömer Köse’nin bir çocuğu vardır.

Hayali: Sanat ile iç içe bir Lefkoşa.

 

 

 

 

 

 

15 suleyman

Süleyman Atlar – Gece Bekçisi

1965 yılında doğan Süleyman Atlar Eğitim Bakanlığı bünyesinde Gece Bekçisi olarak emek vermektedir. Kafesli Bölgesi Muhtarlığı ve azalığı görevlerinde bulunmuş Süleyman Atlar’ın dört çocuğu vardır.

Hayali: Eskisi gibi temiz bir Surlariçi.

 

 

 

 

 

 

16 nesip

Nesip Nalcıoğlu – Tarih Öğretmeni

1983 yılında doğan Nesip Nalcıoğlu, Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur. Levent Kolej’de öğretmenlik yapıp Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde Medeniyetler Tarihi dersi vermektedir. BDH ve TDP’nin yönetimlerinde görev almış olan Nesip Nalcıoğlu’nun bir çocuğu vardır.

Hayali: Günün ve şehrin yorgunluğunun atılabileceği yemyeşil parklar dizisine sahip Lefkoşa.

 

 

 

 

 

17 hasan burgaç

Hasan Burgaç – Elektrik Mühendisi

1977 yılında doğan Hasan Burgaç, Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümü mezunudur. Elektrik mühendisliği ve müteahhitliği firması bulunan Hasan Burgaç’ın 2 çocuğu vardır.

Hayali: Çocukların çağdaş insanlar olarak büyüyebilecekleri, sağlıklı bir Lefkoşa.

 

 

 

 

 

18 ibrahim sukur

İbrahim Şükür – Emekli Devlet Çalışanı

1962 yılında doğan İbrahim Şükür, uzun yıllar Merkezi Cezaevi’nde görev yapmıştır. Gardiyanlar Birliği Yönetim Kurulu’nda da görev almış olan İbrahim Şükür’ün bir çocuğu vardır.

Hayali: Lefkoşa’ya hizmet veren çalışanların hakkını aldığı bir Lefkoşa Türk Belediyesi yönetimi.

 

 

 

 

 

19 safiye

Safiye Özaltıner – Yüksek Mimar

1987 yılında doğan Safiye Özaltıner, Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunudur. Yüksek Lisans’ını Domus Academy Milano’da Kentsel Bakış ve Mimari Tasarım üzerine yapmıştır. Mağusa Ekoşehir projesinde ve Mimarlar Odası Engelli Standartları Grubu’nda çalışmalarını yürüten Safiye Özaltıner DAÜ Mimarlık bölümünde öğretim asistanı olup doktora eğitimine devam etmektedir.

Hayali: Lefkoşa için hazırlanacak Lefkoşa Mimari Bildirgesinin hayata geçtiği; bina cephelerinin ve sokak düzenlemelerinin bir karaktere oturtulduğu; düzenli, temiz ve organize bir Lefkoşa.

 

 

 

 

20 halil ibrahim

Halil İbrahim Keleşzade (Fotalı Yaşar) – Emekli Devlet çalışanı ve Bandabuliya Esnafı

1954 yılında doğan Halil İbrahim Keleşzade (Fotalı Yaşar), Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Mühendisliği bölümü mezunudur. Devlet Üretim Çiftliği’nde görev yapıp emekliye ayrılan Halil İbrahim Keleşzade baba mesleği olan esnaflığı Bandabuliya’da sürdürmektedir. Baraka üyesi olan Halil İbrahim Keleşzade’nin bir çocuğu vardır.

Hayali: Sineksiz, ful ve mis kokularıyla, kuzey ve güney kapıları açık bir Bandabuliya ve bölünmemiş Lefkoşa.

 

 

 

 

21 serap

Serap Özyetgin – Sosyal Etkinlik Koordinatörü ve Rehber

1969 yılında doğan Serap Özyetgin lisans, yüksek lisans ve pedagoji eğitimini Yakın Doğu Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Özel bir müzede Sosyal Etkinlikler Koordinatörü ve Rehber olarak çalışmaktadır.

Hayali: Tarihine ve tarihi mekanlarına sahip çıkan, tiyatro ve kültür binası tamamlanmış bir Lefkoşa.

 

 

 

 

 

 

22 zorlu yikici

 Zorlu Yıkıcı – Emekli Devlet Çalışanı

1958 yılında doğan Zorlu Yıkıcı, Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi mezunudur. Orman Dairesi’nde çeşitli görevlerde bulunup emekli olan Zorlu Yıkıcı ağaçlandırma faaliyetlerinde gönüllü olarak görev almaktadır. Baraka üyesi olan Zorlu Yıkıcı’nın iki çocuğu vardır.

Hayali: Ekoloji ile barışık Lefkoşa